Головна сторінка   Карта сайту   Написати листа
            
ІнформаціяКорисні поради → Сучасні системи опалення як можливість зменшення витрат ресурсів
Інформація


Сучасні системи опалення як можливість зменшення витрат ресурсів

    Ціни на енергоресурси зростають як у всьому світі, так і в нашій країні, якщо не день у день, то кожен рік і постійно. І ситуація на світовому ринку дає підставу припускати, що подорожчання їх буде продовжуватися, і досить швидко.

    Життя змушує економити, для початку - хоча б за допомогою установки лічильників, а більш грунтовні користувачі встановлюють в своєму будинку або квартирі автономні системи опалення, міняють старі котли та колонки на нові, оновлюють опалювальні радіатори, встановлюють системи «тепла підлога» і т. д .

    Адже заощадити можна, навіть просто змінивши старий котел на нову сучасну модель. Відбувається це тому, що газові котли останніх років випуску володіють високим коефіцієнтом корисної дії, як мінімум, відсотків на 20-25% вище ККД таких же котлів, що працюють уже два-три десятиліття.

    Крім того, сучасна техніка забезпечена автоматикою, яка може змінювати потужність роботи котла в залежності від температури зовнішнього повітря. Більш просунуті моделі котлів та додатково придбані регулятори дозволять змінювати потужність котла ще й в залежності від Ваших потреб. Скажімо, в денний час, коли всі мешканці на роботі або в школі, котел буде працювати в режимі зниженої потужності і лише до приходу додому когось з мешканців котел нагріє приміщення до встановленої температури. Тим самим досягається більш ефективне витрачання палива, а значить, і скорочення витрат. Укупі з оновленням розведення системи опалення, установкою нових якісних труб всі ці заходи можуть забезпечити ще не менше 20-30% економії.

    Найбільшу економію забезпечить комбінація геліосистеми та теплового насоса. Правда, початкові витрати окупляться через кілька років. Але не слід забувати про зростання ціни на газ - адже Україні обіцяють європейські ціни на газ, а це більше 300 євро за 1000 куб. м. Варто сім разів подумати, перш ніж реконструювати стару систему опалення або встановлювати нову. Якщо є можливість, то має сенс вибрати тепловий насос - це серйозне вкладення в майбутнє через кілька років доведе свою ефективність. Ви отримаєте екологічно чисту, безпечну й незалежну систему опалення з мінімальними витратами на її використання.

    На що потрібно звернути увагу, якщо Ви хочете заощадити на опаленні:

        1. Установка регулятора кімнатної температури. Регулятор управляє подачею теплоносія у всі приміщення і
автоматично відключає опалювальну установку, коли повітря нагріється до встановленої температури. Слід уникати впливу на регулятор протягу або інших джерел тепла. Якщо температура падає нижче встановленої, регулятор включає котел. Автоматика гарантує підтримування рівномірної температури та економічну роботу. Температуру теплоносія на котлі потрібно встановити на максимальний показник.
        2. Регулювання в залежності від погодних умов. Якщо на котлі встановлено подібний пристрій, він не потребує обслуговування. Зовнішній датчик фіксує зовнішню температуру, силу вітру і інтенсивність сонячного випромінювання і регулює подачу газу до пальника, а значить, і температуру теплоносія, що подається в радіатор.
Таким чином, температура в приміщенні залишається постійною. Подібне регулююче пристрій рекомендується використовувати в приватних будинках.
        3. Термостатичні вентилі. При регулюванні кімнатної температури радіатор в основному приміщенні автоматично управляється, при цьому клапан радіатора повинен бути повністю відкритий. В інших приміщеннях подача тепла може бути відрегульована окремо. У відповідності з рекомендаціями з монтажу радіаторів основному приміщенні повинен бути встановлений регулювальний клапан, який управляється вручну. При управлінні у залежності від погодних умов термостатичні вентилі можна встановити на всіх радіаторах.
        4. Зниження температури вночі. Вночі немає необхідності в підтримуванні підвищеної температури у всіх приміщеннях. Тепер Ви можете заощадити. Встановіть регулятор кімнатної температури приблизно на 5 ° С нижче денної. Зниження більш ніж на 5 ° С не є економним, оскільки на наступний день Вам доведеться інтенсивніше обігрівати приміщення. Установки для температури теплоносія міняти не потрібно. Якщо регулятор з таймером, Ви зможете запрограмувати включення і виключення програми на певні вечірні та ранкові години. Зниження температури теплоносія в нічний час можна досягти автоматично за допомогою погодного регулятора.
        5. Система опалення. Дуже складно перевстановити змонтовану систему опалення. Якщо ж, роботи з реконструкції знаходяться ще на стадії проектування системи опалення, зверніть увагу на те, що радіатор повинен бути розташований під вікнами. Холодне повітря, що надходить через вікно, змішується з підігрітим від радіатора повітрям, і у всіх приміщеннях встановлюється рівномірна температура.
        6. Закриті радіатори. Радіатори повинні забезпечувати Вашу квартиру необхідною кількістю тепла. Вони не завжди відповідають дизайну сучасної квартири, тому найчастіше їх прикривають довгими гардинами або обшивають дерев'яними панелями. Через це порушується нормальне функціонування термостатичного вентиля і затримується до 30% тепла. Якщо Ви хочете скоротити витрати на опалення, не прикривайте радіатори, дайте можливість теплу безперешкодно надходити в приміщення.
        7. Прохолодні радіатори. Можливо, Ви звертали увагу на те, що деякі радіатори не нагріваються достатньо, хоча котел працює і клапани радіатора відкриті. У більшості подібних випадків в радіаторі знаходиться повітря. Тому на радіаторах, розташованих високо, встановлені воздухоотводящіе клапани, які відкриваються спеціальним ключем. Відкрийте їх і почекайте, поки з вентиля потече вода. Це означає, що з установки вийшло повітря, і радіатори почнуть нагріватися.
        8. Технічне обслуговування. Ви регулярно дбаєте і обслуговуєте Ваш автомобіль, для того щоб він працював безпечно і надійно. Таке обслуговування необхідно і Вашої опалювальної установки. Зазвичай достатньо провести обслуговування в кінці опалювального періоду. Можливо, варто подумати про укладення контракту про технічне обслуговування з фірмою, яка продала Вам установку. Правильно обслуговується установка працює більш економічно і ефективно. Крім того, таким чином Ви продовжуєте термін експлуатації Вашою опалювальної установки та можете не побоюватися, що вона раптом відключиться на Новий рік. Крім усього іншого фахівець може дати Вам корисну пораду та відповіді на всі Ваші питання стосовно системи опалення.

    Пощастило?
    Напевно, Ви зможете скористатися деякими порадами для Вашої опалювальної системи. І в кінці опалювального періоду Ви побачите, що дещо зекономили. «Пощастило?», - Можливо, запитаєте Ви. Ні! Просто Ви вклали у вирішення проблеми опалення трохи здорового глузду.

Семінари
Технічна документація
Запчастини до котлів
Прайс-листи
Каталоги
Корисні поради
Монтаж обладнання
Новини
Цікаве з життя

 

Слідкуй за нами в соцмережах:    
У нас можна купити: Котли: газові, Котли: твердопаливні, Котли: електричні, Колонки: газові, Бойлера: електричні, газові, непрямого нагріву, Сонячні колектори: плоскі, трубчасті, Ємкості: акумулюючі, Баки: розширювальні, Насоси: циркуляційні, глибинні, дренажні, поверхневі, фекальні, Батареї: алюмній, біметал, сталь, електрика, Рушникосушки: сталеві, нержавіючі, Запірна арматура: крани шарові, фітінги, колектори, шланги, Поліпропелен: HI-TECH-PPR, PE-AL-PEX-a, Мідь: труба, фітінги, Змішувачі: для ванн, умивальників, біде, душових, Очищення води: фільтри, таблетована сіль, Ізоляція: трубна ізоляція, поліізол з фольгою, плівка фольга, мінвата, Ущільнюючі матеріали: Unipak, Profactor, Автоматика управління: програматори, Стабілізатори, Лічильники: газові, водяні, Каналізація: зовнішня, внутрішня, Поліетилен, Електроінструмент, Кондиціонери: побутові, промислові, Каміни: закриті, відкриті, Ящики колекторні: зовнішні, внутрішні, Конвектори газові, Теплові насоси: повітря, земля, вода
teplocentr.com.ua © 2011-2024